Hořické trubičky z Miletína, Pravé hořické trubičky s.r.o.

Firma Pravé hořické trubičky, s.r.o. vznikla v r. 1999, recept na hořické trubičky zde však existuje již od r. 1812, kdy ho dle pověsti sdělil raněný generál a kuchař císaře Napoleona zdejší paní Líčkové jako odměnu za ošetřování při návratu po porážce v Rusku. Firma Pravé hořické trubičky, s.r.o. se stala jedním z nejvýznamnějších výrobců této známé a oblíbené cukrovinky.

Při výrobě hořické trubičky je zcela nepostradatelná ruční práce. V první fázi se upeče křehká oplatka složená z mouky, sušeného mléka, rostlinného oleje, sušených vaječných žloutků a cukru. Oplatka dále navlhá v místnostech s řízenou vlhkosti do optimální vláčnosti, kdy je posléze ručně kus po kusu stáčena na horké plotýnce.

Tlak, který cukrářka vyvíjí na dřík daného průměru zajistí konstantní průměr trubičky s následnou shodnou hmotností finálního produktu po naplnění lahodným krémem. Hmotnostní rozptyl daný rozdílem vnitřních průměrů trubiček činní u nejlepších cukrářek pouze 2 gramy!

EXKURZE

Vyzkoušejte si výrobu Hořických trubiček na vlastní kůži. Navštivte nejmodernější provoz s BIO certifikací a nenechte si ujít ukázku výroby hořických trubiček. Máte jedinečnou příležitost nakouknout přímo do provozovny a shlédnout ruční výrobu i její zákulisí. Na vlastní kůži si zkusíte stočit hořickou trubičku a my Vám ji zabalíme. Možný termín exkurze po-pá 7.30 - 14.30 hod. Těšíme se na vaši návštěvu!

KONTAKT

Firma Pravé hořické trubičky s.r.o.
Lhotova 328
507 71 Miletín
e-mail: info@horicketrubicky.cz 
tel.: +420  493 693 194
www.horicketrubicky.cz