Podzvičinský čerstvý kozí sýr v syrovátce

Jsme rodinná farma z Podkrkonoší, region Podzvičinsko. Najdete nás na kopečku v malé vesnici Úhlejov. Od roku 2009 se zabýváme chovem koz bílých krátkosrstých, našeho národního plemene, zpracováním a prodejem zdravého kozího mléka a výrobků z něj, především sýrů čerstvých, zrajících, polotvrdých,...

Prvopočátkem všeho na našem malém hospodářství jsou naše kozičky a půda, kousek "naší hroudy" země, která nás za naši péči obdaří obilovinou, pícninou a okopaninou. Jsme zcela soběstační. Naše kozenky-dojnice krmíme vypěstovaným krmivem, staráme se o ně a "holky“, když přijde jejich čas, nám péči vracejí zpět novými kůzlaty a tvorbou lahodného mléka. Kvalitní pícnina, krmení včetně dobré pastviny, jsou faktory ovlivňujících chuť mléka a posléze i výrobky z něj. Proto mezi naše priority patří i získávání kvalitního mléka od našich kozenek. Z něj pro vás s láskou a největší péčí děláme ručně, kvalitní kozí sýry a prodáváme je přímo u nás na farmě, stejně jako čerstvé kozí mléko.

Čerstvé kozí mléko i sýry z něj vyrobené, jsou od samého počátku prvovýroby náš produkt. O čerstvosti a kvalitě mléčných produktů z naší rodinné farmy se můžete přesvědčit sami, přijďte ochutnat. Podporujte i vy potraviny z našich českých regionů.

Kontakt

Farma pod Zvičinou
Úhlejov 44
507 71 Miletín
web: www.farmapodzvicinou.cz
e-mail: farmapodzvicinou@seznam.cz
telefon: 494 144 155, 608 144 155