Projekt s názvem Venkovské tradice v krajině byl podán v roce 2008 na Centrální pracoviště Státního zemědělského intervenčního fondu v Praze v rámci 5. kola přímu žádostí do Programu rozvoje venkova ČR do opatření IV.2.1. Realizace projektů spolupráce. Projekt byl vybrán k podpoře a od června roku 2009 byl realizován. Žádost o proplacení byla podána v červnu roku 2011.
Projekt spolupráce je zaměřen na realizaci vzdělávacích aktivit a vzájemnou spolupráci členů MAS, podporu spolkové činnosti spojené s tradicemi v regionů, s občanským zušlechťováním krajiny, spolupráci obcí se školami a spolky, zaměřuje se na aktivity v území využívající místního bohatství pro zlepšení identity regionů a oživení občanských aktivit. Dalším předmětem je rozvo a vybavení návštěvnických míst MAS, vzdělávání aktérů spolkového života a podpora šetrného turismu. Hlavním předmětem projektu je zlepšit situaci ve vybavenosti a zázemí spolků a MAS pro realizaci výše uvedených aktivit, předávání zkušeností mezi MAS a společné aktivity vedoucí k přenostu dobré praxe mezi regiony.
Mezi hlavní aktivity projektu patří vybavení a zlepšení zázemí spolků a MAS, vybavení MAS pro společné aktivity, vybavení objektů a krajiny a prostor pro prezentaci tradic a vekovských hodnot, aktivizace venkovských komunit, environmentální vzdělávání a dlouhodobě udržitelné plánování rozvoje. Cílem je zlepšení stavu památek a objektů místního významu, připomenutí tradic, realizace interiérových i venkovních expozic. Cílem je nejen umožnit realizaci projektu, ale posílit kapacity MAS do budoucna a vybavit je dopovídajícími prostory pro jejich cíle.
Projekt je realizován čtyřmi MAS z různých koutů ČR.
Nákup vybavení pro pořádání tradičních akcí na území MAS:
Odkaz na publikaci Kuchařka české a moravské vesnice