Festival regionálních produktů na Zvičině

V sobotu 7. května 2022 patřila Zvičina turistům, labužníkům a sportovcům. Uskutečnilo se totiž tradiční otevírání turistické sezóny v režii DMO Podkrkonoší, Festival regionálních produktů pod taktovkou MAS Podchlumí a 53. ročník běhu Šárovcova Lhota – Zvičina. A počasí nám přálo!

Vyzdvihnout můžeme opět osvědčenou spolupráci aktérů nejen z našeho území. Letošní ročník byl obohacen o aktivitu MAS Královédvorsko, MAS Krkonoše, podpořit nás přijela i předsedkyně Národní sítě MAS Jana Kuthanová ze sousední MAS Hradecký venkov. Na bohatém programu pro rodiny s dětmi se podílelo Loutkové divadlo Zvonek Hořice s pohádkou Nápad myšky Terezky a také další spolky z Královédvorska se střídaly v průběhu dne svými vystoupeními (Šermířská skupina Dvůr Králové, Taneční skupina Attitude apod.), oblíbené byly i motokáry pro trénink jízdy zručnosti. Zábavné stanoviště a dílny pro děti přivezl také klub Turisťáček Hořice a svá vozidla převedl o i SDH Mlázovice.

Celá akce se nesla v duchu regionálních produktů, a to nejen z území Podkrkonoší, ale i z Krkonoš a Českého ráje. MAS Podchlumí, z.s. je koordinátorem značky PODKRKONOŠÍ regionální produkt® a festival je stěžejní akcí roku pro podporu lokálních producentů a místní ekonomiky. Značka se uděluje zájemcům/producentům z našeho území, kteří se vyznačují místními, kvalitními a mnohdy i originálními výrobky.

A tak si návštěvníci mohli zakoupit podkrkonošské produkty z přírodní kosmetiky Alma-Linné nebo Mýdlárny u kapličky, ochutnat pivo Miletínského pivovaru nebo královédvorského Tambora. K lepší náladě bylo možné okusit Podzvičinskou medovinu nebo výbornou Hořickou čokoládu a pralinky. Gurmánům se nabízely kozí sýry z Kozí farmy pod Zvičinou, miletínské modlitbičky nebo hořické trubičky. Odvážní dali přednost kysanému zelí z Dobré Vody či zelné šťávě. Nechyběly ani bylinkové čaje z Bylinkového ostrova, džemy a další Dobroty od tetičky, pečivo a preclíky z pekárny Rýdl z Lázní Bělohrad. Podkrkonoší bylo možné ochutnat všemi smysly!

Mnozí prodejci, nositelé značky PODKRKONOŠÍ i ti další, kteří se jimi časem třeba také stanou, stihli během akce vyprodat své zboží. A tak se těšíme na další podobnou akci ve spolupráci s DMO Podkrkonoší. Na všechny turisty pravidelné i náhodné se těšíme v MAS Podchlumí, z.s.

aDSC_0119.JPGaDSC_0144.JPGDSC_0112.JPGDSC_0124.JPGDSC_0130.JPGDSC_0131.JPGDSC_0153.JPGDSC_0161.JPGDSC_0164.JPGDSC_0170.JPGDSC_0178.JPGDSC_0184.JPG